Raporty z Biura Informacji Kredytowej można zamówić osobiście w warszawskiej siedzibie BIK lub za pośrednictwem strony internetowej tej instytucji. Klienci Meritum Banku, PKO BP oraz Inteligo mają o tyle łatwo, że raporty mogą zamówić bezpośrednio z systemu bankowości internetowej swojego banku.

Po wniesieniu odpowiedniej opłaty, w zależności od sposobu wnioskowania, raport można odebrać osobiście lub otrzymać go za pośrednictwem poczty. Każdy kto zamierza zaciągnąć kredyt mieszkaniowy, powinien sprawdzić jakie informacje o nim są przetwarzane w bazach BIK.

Co zawierają raporty z BIK? Jak wygląda mój status i moja historia kredytowa w bazie BIK-u?

Raporty BIK zawierają niezbędną wiedzę dla banków odnośnie historii kredytowej potencjalnego klienta(dotychczasowa terminowość spłat zobowiązań finansowych, ilość spłacanych aktualnie kredytów, poręczenia kredytowe wystawiane dla innych osób itp.). Zainteresowani mogą zamówić 3 raporty BIK.

Ile kosztują poszczególne raporty BIK?

–  Informacja Ustawowa: podstawowe dane o kredytobiorcy, raport bezpłatny i udostępniany co 6 miesięcy
– Raport PLUS: pełne informacje o historii kredytowej plus zapytania składane przez banki, koszt 30 zł(raport w języku angielskim 40 zł, raport w języku angielskim i polskim 55 zł)
– Raport PLUS z oceną punktową: raport poszerzony o tzw. scoring(ocena punktowa) historii kredytowej, koszt 35 zł(raport w języku angielskim 45 zł, raport w języku angielskim i polskim 60 zł)

« previous post

Co się dzieje jak jestem w BIK?

Wszelkie przejawy niesolidności w spłacie zobowiązań kredytowych prędzej, czy później trafią do baz Biura Informacji Kredytowej. Spóźnienia w spłacie zobowiązań kredytowych rozpatrywane są przez BIK w trzech przedziałach czasowych. (więcej…)

next post »

Pożyczka prywatna bez BIK – ....

Alternatywą na rynku finansowym dla kredytów bankowych są także pożyczki oferowane za pośrednictwem portali społecznościowych. W naszym kraju działa kilka tego typu portali tzw. social lending. Użytkowników portali social lending można podzielić na dwie grupy: (więcej…)

9 komentarzy
Co sądzicie o Jak zamówić swój raport BIK??

 1. Jak sprawdzić historię kredytową

  19 listopada 2012 - 14:06
  1

  Wydaje się to na pierwszy rzut oka bardzo proste, tylko czy taki raport jest czytelny i zrozumiały dla przeciętnego Kowalskiego? Co z tego, że ktoś zamówi sobie taki raport w Warszawie, po czym go otrzyma i nie będzie potrafił zrobić z niego użytku? Mieliście już coś takiego w ręku? Jak to wygląda? Jest zrozumiałe czy wymaga doktoratu z ekonomii?

  • Jak czytać raport BIK

   21 listopada 2012 - 21:23
   2

   Raport BIK nie jest trudny do rozwikłania. Nie trzeba naprawdę posiadać żadnej wielkiej wiedzy ekonomicznej. No chyba, że w ogóle nie umiemy liczyć ;-)Na początku można się przestraszyć bo raport BIK może zawierać nawet kilkadziesiąt stron. Raport podzielony jest na różne sekcje-nasze relacje z bankami. Dane podawane są od ogółu do szczegółu.

   Kacperek/Radom

 2. Czy raport BIK jest trudny do odczytania?

  21 listopada 2012 - 21:37
  3

  Czy raport BIK jest trudny do odczytania?

  W danych ogólnych na pierwszej stronie znajdziemy spis instytucji, które udzieliły nam finansowego wsparcia. W pierwszej części znajduje się także podsumowanie ilościowe oraz rodzajowe zapytań o naszą historię kredytową kierowanych przez banki do BIK. W dalszej części raportu przedstawione są dane szczegółowe dotyczące przeterminowanych zobowiązań kredytowych, a także spłaconych regularnie.

  LeoMessi/Człopa

 3. Jak wyczyścić BIK

  2 grudnia 2012 - 19:16
  4

  Czy da się wyczyścić historię kredytową w BIK i mieć czysty? Ja nie rozumiem dlaczego jakieś stare i zapomniane już dawno przezemnie sprawy związane ze spłacaniem kredytów teraz powodują że nie mogę szybko dostać pożyczki w banku. Nie mam już żadnych zaległości w jakimkolwiek banku i wszystko pospłacałem a jednak nie mam czystego biku i bank za bankiem odmawia mi przez to kredytu na zakup używanego samochodu. Szukam kogoś kto pomaga czyścić bik i nie jest drogi bo nie stać mnie na jakieś duże opłaty za wyczyszczenie mojego biku.

 4. Jak poprawić swoją opinię w bik?

  4 grudnia 2012 - 09:50
  5

  Czy po jakimś czasie informacje w bik ulegają jakiemuś przedawnieniu? Czy do końca życia muszę żyć z piętnem opóźnionej raty w banku? Zdarzyło mi się mieć zaległości, ale były one spowodowane sytuacją losową a nie moim zaniedbaniem, przez co teraz muszę cierpieć. Żaden bank w Przemyślu nie chce mi dać kredytu, a parabankom nie dam zarobić, bo za dużo kroją klientów. Pozdrawiam Marcel.

 5. Jak się sprawdza BIK

  5 grudnia 2012 - 17:30
  6

  Bik można też sprawdzić po prostu udając się do banku pierwszego lepszego i można udać że chcemy tam wziąć jakikolwiek kredyt. Każdy bank w Polsce ma taki obowiązek że musi sprawdzić bik każdego klienta i nie może dalej nawet rozpatrywać wniosków kredytowych jeśli ktoś ma złą historię w tej bazie. Sprawdzanie bik samemu to raczej trudna sprawa bo do tej bazy dostęp mają tylko banki i one na bieżąco w każdej chwili mogą weryfikować pożyczkobiorców zanim w ogóle dalej zajmie się sprawą tak zwany analityk kredytowy.

 6. czy po wyczyszczeniu raportu w bik dostane kredyt

  9 grudnia 2012 - 21:50
  7

  Tylko ja się nie orientuję czy jeśli już będę mieć czysty bik to czy w końcu będę mogłą dostać normalny kredyt w zwykłym Polskim banku? Czy jest sens żeby starac się i poświęcać czas żeby wyczyścić się w bazie bik? Jak długo ważny jest ten raport i po jakim czasie od zrobienia porządku ze swoimi ratami można nie być już w bik? Niech mnie ktoś uświadomi jak długo utrzymuje się na zła historia i tak zwana negatywna opinia w bankowej informacji kredytowej i czy już do końca życia będę traktowana jako dłużnik jeśli raz tam trafiłam i dostałam odmowę dostania kredytu?

 7. czy spóźniona rata zapisywana jest w biku

  16 grudnia 2012 - 13:12
  8

  Boję się, że moge niedługo trafić do bik bo mam małe opóźnienie w spłaceniu aktualnej raty. Powinienem jutro mieć pieniądze i od razu puszczę przelew ale i tak będzie to 10 dni spóźnienia. Czy po takim czasie już mogę trafić do bik i mieć tam przez to złą historię? Gdzie to w ogóle można sprawdzić i jak się dowiedzieć czy to opóźnienie będzie miało w przyszłości jakiś negatywny wpływ na to jak będę potrzebował kredytu?

 8. chcę sprawdzić swój bik

  4 stycznia 2013 - 11:13
  9

  Uważajcie tylko jak sprawdzacie swój bik poprzez bank bo każde wejście do tego rejestru już jakoś tam obniża nasza punktację i zbyt częste zaglądanie może się okazać potem przeszkodą w uzyskaniu kredytu w banku przez który zaglądaliśmy do bik. Oczywiście nie da się tak sobie zajrzeć tylko można składać wniosek o kredyt i wtedy bank nam powie jak wygląda nasza historia kredytowa w biku.

Dodaj komentarz

No trackbacks yet.

Posts with similar tags

Posts in similar categories
 • Co się dzieje jak jestem w BIK?

  Wszelkie przejawy niesolidności w spłacie zobowiązań kredytowych prędzej, czy później trafią do baz Biura Informacji Kredytowej. Spóźnienia w spłacie zobowiązań...

  Zamknij